Sx4 S-Cross do serwisu

 

sx4

Suzuki przekazało do wiadomości publicznej, że w związku z wykrytą usterką, konieczne okazuje się serwisowanie modelu pojazdu SX4 S – Cross celem wyeliminowania powstałej awarii.

Generalnie problemem, na który zwrócono uwagę okazuje się za mała ilość oleju, jaka znajduje się w moście tylnym. Nie tyczy się to jednak całej linii produkcyjnej tego designu, a jedynie wybranych egzemplarzy aut. Informacja od Suzuki Motor Poland trafiła już do prezesa Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Z gruntownych analiz wynika, że niewykluczone, iż w SX4 S- Cross zamontowany został tylni most napędowy z niewystarczającą ilością oleju przekładniowego. Nie stanowi to bardzo poważnego kłopotu w użytkowaniu wozu na co dzień, a także nie jest w żadnym stopniu zagrażające bezpieczeństwu podróżujących pojazdem. Mankamentem okazuje się to natomiast przy dłuższym korzystaniu z wozu, gdyż eksploatacja podzespołu może prowadzić do bardzo szybkiego zużywania samochodu.

Szwankujące modele wyprodukowane zostały w fabryce węgierskiej. Do Polski trafiło dokładnie 641 pojazdów, które mają być objęte akcją naprawczą. W konsekwencji zaistniałej sytuacji ma zostać przeprowadzona kontrola SX4 S-Cross 4WD, na podstawie której określone zostanie czy poziom oleju jest optymalny czy zbyt mały. W drugim przypadku konieczne będzie wyeliminowanie usterki. Posiadacze tego modelu zostaną poinformowani drogą listowną i poroszeni o skontaktowanie się z placówką obsługi. Dodatkowo kampanią serwisową objęte będą także te auta, które znajdują się na chwilę obecną u dealerów.
valium online without prescription