Polski oddział Suzuki rozpoczął akcję serwisową w naszym kraju, która obejmuje model Kizashi wyposażony fabrycznie w potencjalnie niebezpieczną skrzynię biegów CVT.

suzuki-kizashiSuzuki Motor Poland za pośrednictwem Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów poinformowało wszystkich nabywców Suzuki Kizashi, których w naszym kraju jest 79 o możliwej usterce fabrycznej tego auta. Prawdopodobna awaria ma dotyczyć wyłącznie modeli wyposażonych w bezstopniową skrzynię biegów CVT. Warte odnotowania jest, że chodzi o wszystkie samochody wyprodukowane wyłącznie na terenie Japonii.

W Suzuki Kizashi mogły zostać zamontowane wadliwe mechanizmy dźwigni zmiany biegów, a w pewnych warunkach podczas prób przełączania biegu z pozycji parkingowej, na inną jeden z wadliwych elementów skrzyni biegów może pęknąć, w wyniku czego może dojść do unieruchomienia całego układu.

Wszyscy właściciele Suzuki Kizashi wyposażonego w bezstopniową skrzynię biegów CVT, które objęte są akcją serwisową, zostali wezwani do Autoryzowanych Stacji Obsługi Pojazdów japońskiego producenta. O tym, czy ich samochód jest objęty planowaną naprawą będą mogli dowiedzieć się za pośrednictwem listu wysłanego na adres wskazany w dowodzie rejestracyjnym.