Japoński koncern zaprezentował nowego sedana – Suzuki Ciaz. Samochód początkowo będzie oferowany na rynkach Bliskiego Wschodu, a do sprzedaży trafi jeszcze w październiku bieżącego roku.

suzuki-ciazSuzuki Ciaz zostało stworzone w oparciu o koncepcyjny model, który zadebiutował podczas Targów Motoryzacyjnych w Indiach w lutym 2014 roku. Samochód czerpie wiele rozwiązań ze swojego pierwowzoru, jednak od strony stylistycznej został on stonowany w charakterystyczny dla japońskiego koncernu sposób. Suzuki Ciaz to sedan, który oferuje kierowcy oraz pasażerom liczne, zaawansowane systemy bezpieczeństwa oraz nowoczesne technologie.

Jeżeli chodzi o parametry samochodu to prezentują się one następująco – Ciaz ma nadwozie o długości 4490 mm, szerokości 1730 mm, wysokości 1485 mm, a rozstaw osi wynosić będzie 2650 mm. Auto już w chwili obecnej jest produkowane w zakładach Maruti Suzuki India Limited.

Póki co samochód oferowany będzie na rynkach Bliskiego Wschodu, jednak w najbliższej przyszłości zostanie ono wprowadzone także do sprzedaży w Afryce i Ameryce Łacińskiej.

Co ciekawe, Suzuki Ciaz oferowane będzie również w Chinach, lecz pod inną nazwą – Suzuki Alivio.