Końcem roku w Japonii odbyła się oficjalna premiera najnowszej generacji Suzuki Swift. Czego możemy spodziewać się po tym samochodzie?

Nowy Suzuki Swift charakteryzuje się odświeżonym wyglądem w porównaniu z poprzednią generacją. Samochód już w wersji bazowej wyróżnia się sportową sylwetką, co nie zawsze można było stwierdzić w przypadku z poprzednimi odsłonami modelu. Wiadomo także, że w parze z tradycyjnym Suzuki Swift przyjdzie czas na premierę wersji sportowej auta, z tradycyjnym dopiskiem Sport.

Bazowa wersja samochodu to jednak auto typowo miejskie, o czym świadczy m.in. jednostka napędowa, jaka znajdzie się pod maską pojazdu. Mowa tu o motorze o pojemności 1,2 litra i oznaczeniu DUALJET, który ma współpracować wraz z systemem hybrydowym SHVS. Co ważne, nowe Suzuki Swift zostało zaprojektowane na całkiem nowej płycie podłogowej, co ma poprawić zarówno kwestie przestrzeni wewnątrz auta, jak i nieznacznie ograniczyć masę całkowitą pojazdu.
Oprócz podstawowej wersji, Suzuki Swift sport zostało zaprezentowane także w odmianie RS. Tutaj, auto otrzymało nieco mocniejszy silnik wyposażony w turbodoładowanie, który pomimo mniejszej pojemności wynoszącej dokładnie jeden litr ma zagwarantować kierowcom dynamiczne przyspieszenie i nieco lepsze wrażenia z jazdy.

Nowe Suzuki Swift trafiło do seryjnej sprzedaży w Japonii 3 dni temu. Na europejską premierę samochodu przyjdzie nam poczekać do Targów Motoryzacyjnych w Genewie, które odbędą się w marcu bieżącego roku.