Podczas Poznań Motor Show odbyła się oficjalna, polska premiera najnowszego hatchbacka z Kraju Kwitnącej Wiśni – mowa o Suzuki Swift. Wraz z debiutem auta w naszym kraju poznaliśmy cennik samochodu – jak kształtują się ceny nowego Swifta?

Nowe Suzuki Swift dostępne jest w trzech wersjach wyposażeniowych – Premium, Premium Plus oraz Elegance. W podstawowej wersji wyposażeniowej kierowcy otrzymają raczej dość przeciętne jak na standardy segmentu wyposażenie, mowa tu o m.in.: manualnej klimatyzacji, wielofunkcyjnej kierownicy, czy bezprzewodowym zestawie głośnomówiącym oraz światłach do jazdy dziennej wykonanych w technologii LED.

Cennik podstawowej wersji wyposażeniowej, dość podchwytliwie przez japoński zespół marketingowy Suzuki nazwanej jako Premium rozpoczyna się od kwot 47 900 PLN. W tej odmianie otrzymamy jednostkę napędową o pojemności 1,2 litra i oznaczeniu DualJet, która jest w stanie generować 90 KM mocy. W standardzie, moc przenoszona jest na przednią oś za pośrednictwem manualnej, pięciobiegowej skrzyni biegów. Nieco bogatsza wersja wyposażeniowa o nazwie Premium Plus wymaga dopłaty rzędu 2 tys. PLN, a kierowcy będą mogli cieszyć się już m.in. bezstopniową przekładnią CVT. Co ciekawe, topowa wersja wyposażeniowa, oznaczona jako Elegance dostępna jest wyłącznie z manualną skrzynią biegów – SHVS, która sprężona została wraz z silnikiem o pojemności 1,2 litra. Ta odmiana została wyceniona na 59 900 PLN. Dla fanów nieco większych wrażeń przygotowano jednostkę napędową o pojemności 1-litra, która generuje 111 KM mocy. Niestety, jest to niewiele jak na samochód miejski, dlatego z niecierpliwością wyczekujemy premiery nowego Suzuki Swift w odmianie Sport.

Nowe Suzuki Swift jest już dostępne w polskich salonach.