Suzuki na organizowanych w grudniu Tokyo Motor Show zaprezentowało swoje świeżo opracowane modele motoryzacyjne. Prawdziwym hitem na salonach okazały się innowacyjne wizualnie oraz wysokie standardowo i technologicznie, nowoczesne Crosshiker, X-Lander oraz Hustler. Stanowią one zdecydowaną nowość w zakresie pojazdów o napędzie na cztery koła.

Przygotowane przez Suzuki modele mają szansę okazać się numerem jeden w dziedzinie produkcji elektrycznych oraz sferze zastosowania silników hybrydowych. Hasło promowane przez koreańskiego giganta nie jest zatem wyssanym z palca trikiem marketingowym, ale wydaje się, iż firma ściśle trzyma się tezy „Małe samochody dla wielkiej przyszłości”, starając się jak najbardziej precyzyjnie opracować kolejne designy swego autorstwa. Koncepcyjne auta, jakie ujrzały światło dziennie w Tokio są docelowo przeznaczone dla konsumentów poszukujących wygodnych samochodów o charakterze typowo miejskim.

Crosshiker – przyjazny dla środowiska

crosshikerCechą szczególną wyróżniającą ten motoryzacyjny hit od Suzuki jest zwłaszcza ekonomiczność, która zarazem pociąga za sobą oszczędność zużycia paliwa czy to samego auta w trakcie jego eksploatacji. To sprawia, że pojazd można śmiało określić, jako nieszkodliwy dla przyrody. Jeśli natomiast chodzi o względy wizualne, to Crosshiker stanowi nieco dziwaczny design, będący połączeniem niewielkiego ciężaru z innowacyjnością zastosowanego układu napędowego. Niebanalna i niepozostająca w tyle za produkcjami godnym XXI wieku jest także stylistyka modelu. Lekkie konstrukcyjnie okazuje się również nadwozie Regina/G70, o którym sporo mówiono podczas wystaw mających miejsce dwa lata temu. Generalnie pojazd ten określa się, jako wóz kompaktowy, którego masa nie przekracza według szacunków 810 kilogramów. Crosshiker posiada trzycylindrowy motor napędzający o pojemności litrowej.

X-Lander – uniwersalna hybryda na każde warunki

xlanderZałożeniem producenta przy opracowywaniu projektu X-Landera było stworzenie jednego modelu, który podoła jeździe w terenie, ale także znakomicie sprawdzi się w warunkach typowo miejskich. Hybrydowy pojazd od Suzuki cechuje się napędem na cztery koła oraz silnikiem, którego pojemność liczy średnio 1,3 litra. Bardzo dużym ułatwieniem jest manualna skrzynia biegów. X-Lander okazuje się komfortowym zestawieniem systemu 4WD z napędem hybrydowym. Dzięki takiemu połączeniu realne okazuje się ograniczenie negatywnych skutków eksploatacji wozu na środowisko naturalne. Do tego warto również dodać, że pojazd tej kategorii znakomicie sprawdza się na gruntach „pozaszosowych” i nieco bardziej wymagających.

Hustler – dla aktywnych

hustlerModel Hustler jest nowoczesną wersją crossovera. Posiada stosunkowo nieduże gabaryty, przez co śmiało można go określić, jako wóz wyjątkowo praktyczny i komfortowy. Idealnie sprawdza się dla osób aktywnych, które korzystają z samochodu na co dzień. Wyróżnia się niebanalną stylistyką oraz bardzo specyficznymi elementami, jakie są typowe dla SUV. Hustler Coupe ma zadziwiać swą funkcjonalnością oraz komfortem przemieszczania się. Auto delikatnie „płynie”, będąc wręcz nieodczuwane przez jadącego nim pasażera. Co więcej, pojazd odznacza się sportowym designem. Jest przestrony oraz wygodny.