Japońskie koncerny motoryzacyjne, pomimo tego, że w Europie nie są znane z odważnych projektów stylistycznych swoich aut, potrafią zaskoczyć. Najlepszym dowodem na to jest niedawno zaprezentowane Suzuki Alto Turbo RS.

suzuki-alto-turbo-rsSuzuki Alto Turbo RS – jak sama nazwa wskazuje, jest samochodem sportowym. Można to zauważyć po nadwoziu pojazdu, które zostało pomalowane w atrakcyjny sposób, przypominający wyczyny Abartha z samochodami Fiata. Malowanie nie jest jednak jedynym kluczem do sukcesu – w przypadku aut sportowych, w parze z atrakcyjnym wyglądem powinien iść także dość mocny silnik, którego w Suzuki Alto Turbo RS… nie ma. Pod maskę trafia 3-cylindrowa jednostka napędowa o pojemności 660 cm3, która jest w stanie generować 64 KM mocy. Na szczęście, Alto Turbo RS charakteryzuje się niewielką masą własną (zaledwie 670 kg), przez co osiągi auta mogą być zadowalające, nawet dla nieco wybredniejszych kierowców. Moc będzie w standardzie przenoszona na przednią oś, jednak istnieje możliwość wyboru w opcji napędu na wszystkie cztery koła.

Suzuki Alto Turbo RS charakteryzuje się niewielkimi gabarytami, przez co jazda tym autem w mieście powinna być prawdziwą przyjemnością. Długość samochodu to nieco ponad 3,3 metra, co przy szerokości z rzędu niespełna 1,5 metra stanowi doskonały wynik.

Niestety, samochód najprawdopodobniej nie trafi do europejskich salonów. W początkowej fazie sprzedaży Suzuki Alto Turbo RS będzie można nabyć wyłącznie w Japonii za cenę nieznacznie przekraczającą 10 000 dolarów.