Jedna z najnowszych, miejskich propozycji japońskiego koncernu – Suzuki Baleno trafia właśnie do polskich salonów. Czego możemy spodziewać się po tym samochodzie oraz jak prezentuje się jego cennik?

suzuki-balenoCo ciekawe, Suzuki Baleno nie ma zbyt wiele wspólnego ze swoim poprzednikiem. Przypomnijmy, że model o identycznej nazwie obecny był na rynku motoryzacyjnym od 2005 roku i miał stanowić konkurencję dla takich hatchbacków jak Astra, czy Golf. Dodatkowo, Japończycy postanowili stworzyć kilka wersji nadwoziowych, w tym m.in. sedan oraz kombi, ale te również nie podbiły serc klientów. Początkiem XXI wieku Baleno zostało zastąpione modelem Liana – jak skończyła się przygoda tego samochodu, wielu fanów Suzuki doskonale pamięta.

Jednak nowe Suzuki Baleno to całkiem nowa konstrukcja. Auto zostało zbudowane od podstaw, w oparciu o całkiem nową płytę podłogową. Wrócono zatem do pierwotnej koncepcji – auto dzięki swoim gabarytom oraz niewielkiej masie całkowitej (zaledwie 865 kg) ma powalczyć o miano najlepszego samochodu miejskiego. Wskazują na to także pozostałe atuty samochodu, do których ma zaliczać się dość pojemny bagażnik jak na tę klasę (355 litrów), a także zaskakująco dużo przestrzeni wewnątrz pojazdu.

Suzuki Baleno będzie dostępne wraz z jedną z trzech dostępnych jednostek napędowych. W podstawowej wersji, kierowcy otrzymają motor o pojemności 1,2 litra (cztery cylindry), a oprócz tego nieco mniejszy, trzycylindrowy o pojemności 1 litra, a także 1,5-litrowy, hybrydowy napęd.

Za podstawową odmianę Suzuki Baleno przyjdzie nam w Polsce zapłacić równowartość 43 900 PLN.