Jeszcze przed końcem bieżącego roku, japoński koncern motoryzacyjny wypuści nowy model – Suzuki iK-2. Samochód ten ma docelowo zastąpić doskonale znany na rynku egzemplarz o nazwie Swift. Czy nowe iK-2 ma szansę na odniesienie sukcesu?

suzuki-ik-2-concept-04-1Suzuki iK-2 zostało oficjalnie zaprezentowane podczas tegorocznych Targów Motoryzacyjnych w Genewie. Samochód ma plasować się w segmencie B, przez co nieoficjalnie mówi się, że będzie on następcą modelu Swift. Samo Suzuki póki co odcina się od wszelkich informacji na ten temat, ale wiele wskazuje na to, że tak się faktycznie stanie.

Samochód w wersji koncepcyjnej charakteryzował się niezbyt dużymi wymiarami. Model iK-2 miał 1,92 metra szerokości, niespełna 4 metry długości i 1,45 metra wysokości. Auto zostało zaprojektowane wg nowej stylizacji „Liquid-Flow-Design”, co ma przełożyć się na o wiele atrakcyjniejszy wygląd pojazdu – zarówno jeżeli chodzi o nadwozie, jak i o wnętrze.

Auto ma trafić w gusta kierowców, którzy potrzebują pojazdu głównie do miasta. Dowód na to stanowi całkiem nowa, benzynowa jednostka napędowa o pojemności jednego litra, która wspomagana będzie turbodoładowaniem.

Suzuki iK-2 ma trafić do seryjnej produkcji jeszcze w grudniu bieżącego roku.