ekonomia1Jak wskazują opracowane statystyki oraz gruntowne analizy, Suzuki to producent, który wypuszcza na rynek zdecydowanie najbardziej ekonomiczne pojazdy.

Ich użytkowanie jest bardzo proste, ale co za tym idzie wóz „nie męczy się” przy wykonywaniu gwałtownych ruchów. Powodem tego jest zwłaszcza postawienie w większości tworzonych modeli na wysoką jakość oraz najlepsze standardy, mające z kolei dać możliwość bezproblemowego, praktycznego i co ważne w pełni bezpiecznego przemieszczania się po standardowych drogach.

Charakteryzując eksploatację produktów od Suzuki, nie warto zapomnieć o nawiązaniu do Crossover Suzuki SX4. Jest to samochód idealny. Naprawdę rzadko kiedy ulega on usterkom. Świetnie spisuje się na długie lata. Ten aspekt doceniony został ekonomia2również przez popularny tygodnik motoryzacyjny Motor, w rankingu którego Suzuki zdobyło zaszczytne pierwsze miejsce. Pod uwagę wzięte zostały wydatki wiążące się z ewentualnym likwidowaniem usterek. Szczególnie interesująco wypadły dwa modele tego producenta, a mianowicie crossover Suzuki SX4 oraz Suzuki Alto. W ich przypadku naprawa to naprawdę niewielkie koszty, które w porównaniu z serwisowaniem pojazdów konkurencyjnych stanowią wręcz kwestie groszowe.

W testach potwierdzających poziom eksploatacji konkretnych modeli od Suzuki udział wzięło ponad 200 pojazdów rozmaitych przedsiębiorców. Generalnie zanalizowano samochody z minimalnie pięcioletnim stażem. Kalkulacja finansowa z kolei opierała się na kwotach wymaganych do uiszczenia w razie konieczności usuwania strat po niespodziewanych awariach losowych.