Suzuki Vitara S zostanie niebawem wyposażony w nowy, turbodoładowany silnik. Mowa o turbodoładowanej jednostce napędowej o oznaczeniu Boosterjet. Jakimi osiągami będzie charakteryzował się ten motor?

suzuki-vitara-sNowy silnik od Suzuki to propozycja, która ma stanowić odpowiedź na coraz to bardziej rygorystyczne wymogi dotyczące norm spalania. Wszechobecny downsizing zagościł już niemal u wszystkich, czołowych producentów samochodowych, którzy obecni są ze swoją ofertą na Starym Kontynencie. Nowa propozycja Suzuki to jednostka napędowa o pojemności 1,4 litra i oznaczeniu Boosterjet, która będzie charakteryzowała się bezpośrednim wtryskiem benzyny oraz turbodoładowaniem. Jak ta stosunkowo niska pojemność silnika przełoży się na osiągi Suzuki Vitary S?

Tego sam producent póki co nie chce zdradzać. Do tej pory wiadomo jedynie, że sam silnik będzie charakteryzował się mocą rzędu 140 KM, a moment obrotowy będzie wynosił 220 Nm. Wynik ten jest o 20 KM i 64 Nm lepszy w porównaniu z obecnie montowanym silnikiem wolnossącym o pojemności 1,6 litra i oznaczeniu VVT.

Wg danych producenta, Suzuki Vitara S wyposażona w nowy, turbodoładowany silnik będzie w stanie pochwalić się stosunkowo niskim, średnim wynikiem spalania, który w trasie wyniesie 5,4 litra / 100 km, a w mieście 6,3 litra / 100 km.

Póki co nie wiemy, kiedy nowy silnik trafi do Suzuki Vitary S oferowanej na rynku europejskim.