Suzuki Swift to jeden z najpopularniejszych i najchętniej kupowanych samochodów w ofercie japońskiego producenta. Najlepiej świadczą o tym wyniki sprzedaży – tylko w przeciągu ostatnich 10 lat wyprodukowano 4 mln egzemplarzy tego modelu.

Suzuki-Swift-2014Suzuki Swift znajduje się w ofercie japońskiego koncernu od ponad 31 lat. W 2004 roku na rynku pojawiła się przełomowa, trzecia generacja auta, która do tej pory cieszy się ogromnym zainteresowaniem, natomiast aktualna, czwarta generacja sprzedawana jest od 2010 roku. Tylko w ostatnim dziesięcioleciu wyprodukowano już 4 mln egzemplarzy modelu Swift, co najlepiej świadczy o wysokim poważaniu tego samochodu wśród kierowców.

Aż 11% spośród wymienionych 4 milionów modeli Suzuki Swift w ostatnich 10 latach sprzedanych zostało na terenie Japonii. Dla porównania, w całej Europie sprzedanych zostało 19% tej produkcji. Największą popularnością samochody Suzuki Swift cieszą się w Indiach – tam sprzedano ok. 50% produkcji, czyli 2 miliony ostatnio wyprodukowanych aut. Dodajmy, że auto jest obecnie oferowane w 140 krajach na całym świecie.