Wygodne rozwiązanie dla „mieszczuchów” od Suzuki

celero1Wbrew pozorom na salonie w Genewie ujrzeć można nie tylko innowacyjne i luksusowe czterokołowce z najwyższej półki, ale także przyst��������pne i bardziej realne do nabycia przez zwyczajnego zjadacza chleba, auta na każdą kieszeń. Tak też jest chociażby z odsłoniętym przez Suzuki modelem Celerio.

Zaliczane do „segmentu A” okazuje się idealnym designem do tradycyjnej przestrzeni miejskiej. Wyprodukowany przez Maruti w Manesar stanowi proste konstrukcyjne, ale za to wyjątkowo wygodne rozwiązanie komunikacyjne, które doskonale wpasowuje się w gusta zarówno kierowców płci męskiej, jak i żeńskiej. Cechą charakterystyczn������ Celerio okazuje się jego uniwersalność. Patrząc na to, co z reguły eksponowane jest w Genewie, aż trudno uwierzyć, że faktycznie zaprezentowano tam ten właśnie model. Jeśli chodzi o aspekt techniczny, to raczej nie ma się tu co dziwić, gdyż Suzuki postarało się o precyzję wykonania oraz gwarancję zastosowania najlepszych standardów. Z goła odmiennie z kolei w przypadku strony wizualnej. W odróżnieniu od pozostałych designów, jakie ujrzały światło dzienne na genewskich salonach, Suzuki Celerio jest wozem skromnym i z pewnością nie robiącym spektakularnego show.

celerio2„Wyjawienie” Suzuki Celerio na Auto Expo 2014 w Delhi nie wywołało zamieszania, lecz z pewnością wzbudziło zainteresowanie tradycyjnych „mieszczuchów”, którzy poszukują wygodnych wariantów lokomocyjnych, za pośrednictwem których mogliby kursować w każdych okolicznościach. Można stwierdzić, że zaprezentowany model stał się interesującą alternatywą dla produktów od r��wnie znanego koncernu motoryzacyjnego Dacia. Charakteryzując Celerio, warto natomiast podkreślić, ze stanowi ono pojazd bardzo przestrzenny i jednocześnie niesamowicie ekologiczny. Samochód ten okazuje się wyjątkowo przyjazny dla otaczającego nas środowiska i optymalnie wpisujący się w powszechnie obowiązujące regulacje narzucane przez Unię Europejską. W procesie produkcyjnym zwrócono uwagę na rezygnację ze szkodliwych substancji oraz niepoddawanych recyklingowi materiałów wytwórczych.

Przechodząc natomiast do parametrów technicznych, należy podkreślić, że Suzuki Celerio jest również bardzo ekonomiczny. Tym samym stanowi więc świetne rozwiązanie dla wszystkich, którzy szukają komfortowego wariantu. Jego wymiary to natomiast 3600 mm d����ugości, 1600 mm szerokości oraz 1560 mm wysokości. Bagażnik proponuje przestrzeń maksymalnie do 235 litrów, z kolei całość konstrukcji producent określił na ciężar 810 kilogramów. Nie jest to więc w zasadzie nic zadziwiającego. Ponadto silnik jest jednolitrową jednostką paliwową o budowie trzycylindrowej. Moc motoru napędzającego wynosi 67 KM a moment obrotowy 90 Nm. Pierwsze modele koncepcyjnego Suzuki Celerio wypuszczone zostaną na rynek motoryzacyjny prawdopodobnie jeszcze w roku bieżącym.