Podczas Międzynarodowych Targów Motoryzacyjnych, które odbędą się już we wrześniu, Suzuki zaprezentuje nową odsłonę modelu Ignis. Co wiemy na temat tego auta jeszcze przed premierą?

nowe-suzuki-ignisNowe Suzuki Ignis to samochód o charakterystyce miejskiej ze zwiększonym prześwitem. Nowa odsłona modelu na pierwszy rzut oka prezentuje się bardzo dobrze, a liczne zabiegi stylistyczne sprawiły, iż można tutaj doszukać się licznych nawiązań do większych, konkurencyjnych SUV’ów.

Na froncie samochodu dominują reflektory z charakterystyczną laserową wiązką, co ma stanowić znak rozpoznawalny nowego Ignisa. Generalnie, przednia część auta prawdopodobnie przypadnie do gustu szerszej gamie klientów. Auto wydaje się być szczere – nie udaje niczego, czym nie będzie, a uniwersalna sylwetka sprawia, że nowe Suzuki Ignis powinno znaleźć klientów wśród mężczyzn, jak i wśród kobiet.

Pod maską nowego Suzuki Ignis znajdzie się prawdopodobnie ta sama jednostka napędowa co została zastosowana w Suzuki Baleno. Mowa o motorze o pojemności 1,2 litra o oznaczeniu DualJet, zaś moc będzie przekazywana wyłącznie na przednią oś pojazdu.

Nowe Suzuki Ignis zostanie oficjalnie zaprezentowane podczas Targów Motoryzacyjnych w Paryżu, które rozpoczynają się początkiem września. Do europejskiej oferty japońskiego koncernu ma trafić jeszcze przed końcem bieżącego roku.